گفتگو با رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان فارس

فرهنگ مهر: میزبانی رقابت های جام الماس را می خواهیم!چندی پیش رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگا های کشور در مرکز استان فارس، شیراز برگزار شد، مسابقاتی که الحق و الانصاف خوب برگزار شدو محمدعلی فرهنگ مهر رئیس هیات فارس و همکارانش توانستند در آن نمره قبولی بگیرند.

چندی پیش رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگا های کشور در مرکز استان فارس، شیراز برگزار شد، مسابقاتی که الحق و الانصاف خوب برگزار شدو محمدعلی فرهنگ مهر رئیس هیات فارس و همکارانش توانستند در آن نمره قبولی بگیرند.
فرهنگ مهر دیروز به محل فدراسیون آمد و گفت و گویی را این چنین با سایت فدراسیون انجام داد:

- کار برگزاری مسابقات از چه زمانی آغاز شد؟
با توجه به درخواست ها و مکاتباتی که با ریاست فدراسیون در این خصوص صورت پذیرفت و موافقت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، کار جدی جهت برگزاری مطلوب رقابت های قهرمانی باشگاههای کشور از 3 ماه قبل از برگزاری مسابقات آغاز شد.

- اولین تجریه میزبانی چگونه بود؟
اگرچه اولین تجربه، کار بسیار سختی بنظر می رسید، اما در طول 3 سال ماموریت خود در هیات فارس و در برنامه های بلند مدت خود چنین فعالیت بزرگی را پیش بینی کرده بودم و برای تجربه اندوزی بیشتر شخصاً در 5 اعزام تیم های منتخب استان به استان ها آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان آغاز همراهی تا کار میزبانی را از نزدیک تجربه و تحلیل کرده باشم.

- مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز را چگونه دیدید؟
شاید خودستایی باش، اما در اذهان عمومی و به لحاظ نظر کارشناسان خبره و همچنین مسئولان فدراسیون توانستیم نمره قبولی کسب کنیم.

- از 20 چه نمره ای به خود می دهید؟
- فکر میکنم نمره 18 عادلانه باشد.

- فکر می کردید به لحاظ کمیت با چنین استقبالی روبرو شوید؟
به لحاظ میهمان و تماشاچی فکر بیشتر از اینها را می کردم، اما هم زمانی مسابقات با دربی سرخابی ها باعث شد تا پیش بینی ما در خصوص تماشاگران محقق نشود. اما به لحاظ تعداد ورزشکاران هرگر چنین تعداد را پیش بینی نمی کردیم.

- باز هم میزبان مسابقات خواهید شد؟
بنده شخصاً اعلام می کنم که به عنوان یک سرباز در خصوص ماموریت های فدراسیون خود و تیم کاری هیات همیشه آماده خدمت بوده و هستیم و قطعاً این میزبانی ها در آینده نیز تداوم خواهد داشت. ضمن اینکه باید بگویم که آماده برگزاری جام های بین المللی، نظیر جام الماس نیز در صورت صلاحدید مسئولان فدراسیون هستیم.

- با انتقادات بعد از مسابقات چگونه برخورد داشتید؟
بیشتر انتقادات در نوع خودش اگر دلسوزانه و صادقانه باشد که من اطمینان دارم اینگونه بوده است نه تنها می تواند سازنده باشد، بلکه سد محکمی در برابر تخریب نیز هستو ما باید تفاوت این دو را از یکدیگر بدرستی تشخیص بدهیم و جا دارد من اینجا تشکری داشته باشم از دوستانی که با نقد منصفانه خود، چراغ راه آینده ما شدند و اجازه اشتباه را برای مرتبه دوم به ما نمی دهند.

- هنوز هم درگیر مسابقات هستید؟
بله. مشغول تسویه حسابهای بعد از مسابقات هستیم.

- کاری که برای هادی چوپان در جریان مسابقات شیراز برگزار شد چگونه ارزیابی می کنید؟
اعتقاد دارم کار بسیار زیبایی بود، اما چنانچه مبالغ هدایا اعلام نمی شد، خیلی بهتر بود.

- آنچه از مسابقات شیراز برای شما به یادگار مانده است، چیست؟
دوستی و هماهنگی بین عوامل اجرایی استانی و وحدت آنها در جهت هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات نقطه عطف رقابت های شیراز بود.

- حرف آخر؟
در پایان جا دارد یک تشکر ویژه از آقای پورعلی فرد که به بنده اعتماد کرده میزبانی مسابقات کشوری را به ما واگذار کردند داشته باشیم و امیدوارم که ما توانسته باشیم جواب اعتماد ایشان را در حد توان داده باشیم. ضمن اینکه پیشاپیش سال نو باستانی را خدمت تمامی هم وطنان عزیزم خصوصاً ورزشکاران رشته های پرورش اندام، پاورلیفتینگ و قویترین مردان و مچ اندازی تبریک می گویم.