برگزاری نشست صمیمی رئیس فدراسیون با فعالان و تولیدکنندگان داخلینشست مشترک رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با فعالان و تولید کنندگان لوازم و تجهیزات داخلی برگزار شد.

نشست مشترک رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با فعالان و تولید کنندگان لوازم و تجهیزات داخلی برگزار شد.به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، نشست مشترک ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بنسازی و پرورش اندام، عباسعلی اکبری مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و یعقوب سالکی نیا مسئول کمیته کارگروه فنی لوازم و تجهیزات ورزشی با فعالان و تولید کنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی برگزار شد. در ابتدای جلسه ناصر پورعلی فرد اعلام داشت که با توجه به نامگذاری سال 1397 از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از اینکه به عنوان نخستین فدراسیون زمینه تشکیل چنین نشست و کارگروهی را باعث شده بی نهایت خوشحال است، پورعلی فرد در بخش دیگری از صحبت های خود با فعالان و تولید کنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی گفت: وقتی حرف از خود کفایی به میان می آید و صحبت از کالای ایرانی و حمایت از آن می شود، وقتی می خواهیم با استفاده از کالای مرغوب ایرانی بازار کسب و کار تولید کنندگان کشورمان را گرم و گرم تر نمائیم باید اولین گام را خودمان برداریم. نخستین گامی که به اعتقاد من از هرجایی که برداشته شود، خود یک موفقیت بزرگ به حساب می آید.

پورعلی فرد در ادامه افزود: حضور دلگرم کننده تولید کنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی ایران را در جلسه نخست را به فال نیک گرفته، امیدوارم بتوانیم در راه هدف مشترکی که همانا حمایت از کالای ایرانی است، گام های محکم و موثرتری را برداریم.

در ادامه نشست عباسعلی اکبری مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن اظهار تشکر از برگزار کنندگان نشست از اهمیت تولید در شرایط کنونی گفت و راهکارهای لازم جهت موفقیت در کار تولید را برای حاضران برشمرد.

اکبری در ادامه گفت: برندها به ورزش کمک می کنند، ضمن اینکه خودشان نیز متنفع می شوند و این چرخه خود به خود باعث رونق هرچه بیشتر تولید می شود.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: ما باید بستر مناسبی برای فعالیت تولیدکنندگان داخلی فراهم آوریم. ضمن اینکه بحث کیفیت و بحث گارانتی نیز یکی از مهمترین مباحثی است که باید به آن توجه شود.

سالکی نیا مسوول کمیته کار گروه فنی لوازم و تجهیزات ورزشی نیز در ادامه جلسه خطاب به مدعوین گفت: باید تبادل نظر و همکاری بهتر و صمیمانه تری را با هم داشته باشیم. باید کاری کنیم که این همکاری و همدلی در جایی خودش را نشان دهد و بهترین جا هم همین جلسات این چنینی است.

سالکی نیا گفت: حمایت از کالای ایرانی به معنای نهی استفاده از کالای خارجی نیست، بلکه بحث رقابت سالمی است که بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی پیش می آید و این خوب است. در ادامه نشست نیز، مدعوین سخنان تاثیر گزاری در خصوص اهمیت و مشکلات کار تولید به شرح ذیل این چنین به زبان آوردند که هرکدام آنها این چنین بود.

پیروز هاشمی ارس (مدیر عامل دنا اسپرت)
قبل از هر چیز باید از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به خاطر این ابتکار خاص تشکر کنم. امیدوارم اینگونه نشست ها در حد برگزاری یک یا دو نشست نباشد و استمرار و خروجی داشته باشند. به عنوان یک تولید کننده و فروشگاه دار پیشنهاد می کنم یک اطاق فکر تشکیل دهید تا کارها سرو سامان بهتری به خود بگیرد.

باید بپذیریم که متاسفانه امروز صنعت ورزش ما، واقعاً صنعت نیست و ما باید کاری کنیم که صنعت ورزش به یک صنعت واقعی تبدیل شود. همچنین باید کیفیت کالای اروپایی در کنار قیمت کالاهای چینی برای اتخاذ تصمیمات بهتر مد نظر تولید کنندگان داخلی باشد.

خلیل درویش (مدیر عامل تندر اسپرت)
خوشحال هستم که این جمع برای نخستین بار تشکیل شده است، جمعی که امیدوارم با کمک هم بتوانیم مشکلات تولید کنندگان داخلی را بر طرف و یا اینکه به حداقل ممکن برسانیم.

علیرضا اجلّی (مدیر عامل پارسیان فیتنس)
صراحتاً باید بگویم که طی سال های گذشته شاهد پیشرفت تولیدات داخلی بوده ام که این مهم در نوع خود بسیار امیدوار کننده است. اما باید این واقعیت را نیز بپذیریم که که آیا واقعاً تولید کنندگان داخلی پاسخگوی نیازهای کشور هستند یا نه!

غلامرضا لطفی کیا (مدیر عامل تن آسا)
به عنوان یک تولید کننده داخلی به هیچ وجه مخالف ورود محصولات خارجی نیستم، اما متاسفانه تعدادی از دوستان ما کالا و لوازم چینی وارد بازار می کنند که این مسئله مانع بزرگی بر سرراه تولید کنندگان داخلی است. متاسفانه امروز آنقدر نوسان قیمت وجود دارد که دیگر تولید کنندگان داخلی تمایلی به فروش محصولات خود ندارند.

علی افروزه
من فکر می کنم ما در مسیر پیش روی خود، مشل بازاریابی داریم و پیشنهاد من این است که در وزارت ورزش و جوانان یک کار گروه بازاریابی تشکیل شود تا کارها سرو سامان بهتری به خود بگیرد. ما در حال حاضر کیفیت محصولات داخلی مان خوب است اما نمی توانیم بازار خودمان را پیدا کنیم.

فرهاد معدلی (مدیر عامل کاوش حرکت دنا)
مشخصاً در مدت یک سال و نیمی که وارد این صنعت شده ام، صنعت ورزش را بسیار فعال و پویا دیده ام، اما متاسفانه متدهای ارتباط با مستری ها ضعیف است.

مصطفی دین محمدی (مدیر عامل ام.دی اسپرت)
متاسفانه مشکلات امروز مشکلات تولید تا فروش را تشکیل می دهد. ما در حال حاضر مدعی تولید وزنه در ایران هستیم، اما بدلیل مشکلات موجود آخرین روزهای عمر تولید خود را پشت سر می گذاریم. باید از تولید کنندگان داخلی به معنای واقعی حمایت شود. باید تسهیلات بانکی با بهره کم در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد. باید بحث بیمه و مالیات و ... بطور کلی حل شود و در این راه تنها دولت است که می تواند کمک حال واقعی ما باشد.

سید هادی توفیق یار (مدیر عامل آراز یاقوت ساوالان)
متاسفانه فراز و نشیب های مالی تولید کنندگان داخلی را سخت آزار می دهد. برای مثال موادی را که ما اردیبهشت ماه 8 هزار تومان خریده ایم. امروز باید برای آن 23 هزار تومان بپردازیم که این برای ما به عنوان یک تولید کننده سخت است.

محمدرضا میرزاحسن(مدیر عامل گروه ورزشی زرین)
باید بپذیریم که چینی ها به درجه ای رسیده اند که می توانند با لوازم و تجهیزات ورزشی خود بازار ما را در انحصار خود بگیرند. در این راه متاسفانه برخی از تولید کنندگان ما سعی می کنند که تولیدات چینی را کپی کنند و به اسم ایرانی در بازار عرضه نمایند که این مسئله هیچ تغییری در شرایط کنونی بوجود نخواهد آورد.

مهدی ملکی (مدیر عامل شرکت تن ساز)
زیاد وقت دوستان را نمی گیرم، اما اعتقاد دارم وقتی صحبت از حمایت از کالای ایرانی می شود باید از تولید کنندگان ایرانی نیز در تمامی زمینه ها حمایت شود.

مهدی امامی (مدیر عامل رجال)
باور کنید مشکلات بسیار بیشتر از آن چیزهایی است که دوستان آن را بیان کردند. مشکل در تامین کارگروه، مشکل در طبقه بندی، مشکل د رمباحث مالیاتی، مشکل در تامین مواد اولیه، مشکل در بحث تامین اجتماعی و .....

پگاه شهابی (مدیر عامل آذین کاران سپنتا)
ما در بحث واردات کفپوش های ورزشی فعال هستیم، اما امسال به ناچار مجبور شدیم یک مقدار چمن مصنوعی نیز وارد کنیم. متاسفانه در حال حاضر هیچ چمنی در بازار نیست، در شرایطی که متقاضی برای چمن مصنوعی بسیار بالا ست. در حال حاضر مشکل، مشکل قیمت است. سامانه ای هم راه اندازی شده که بدون توجه به کیفیت تنها به بحث قیمت اهمیت می دهند.

میثم شاملو (مدیر بازرگانی توان تجهیز کیان)
ورزش ما در حال حاضر صنعت نیست، بلکه کارگاه های کوچکی است که در حال فعالیت می باشند. اگر قصد حمایت از تولید کنندگان قدرتمند داخلی را داریم، باید از آنها حمایت کنیم و اطمینان داشته باشیم که تولید کنندگان نیز خوشحال خواهند شد که در کار تولید به جایی برسند که بازار ایران را خودکفا نمایند.

مجید جوانمرد (مدیر عامل ترکس فورس)
باور کنید در تمامی زمینه ها مشکل داریم. متاسفانه بحث تهیه مواد اولیه تولید گریبان همه را گرفته است. اما باور کنید هرگاه توانستیم برون مرزی فکر کنیم آنگاه در کار تولید خود موفق خواهیم بود.

دیگر مدیران عاملان حاضر در جلسه
مجتبی دین محمدی (مدیر عامل ام.دی.ام اسپرت)، احمد شیخلر (مدیر عامل پارس جیم)، بیوک منصوری (مدیر عامل مبارز)، سعید دانا (مدیر فروش کراس چرخ)، فرزین جهانبخش (رئیس هیات مدیره کارو ویژن سلامت) و اسدی (مدیر فروش میلاد نور)