نیک رزم: تبریز از هر نظر آماده میزبانی استسومین میزبانی تبریزی ها در سالی اتفاق می افتد که به "تبریز 2018" نامگذاری شده است و همین مسئله انتظارها را از مسوولان هیات بدنسازی و پرورش اندام استان آذربایجان شرقی بابت برگزاری خوب مسابقات صد چندان می کند.

سومین میزبانی تبریزی ها در سالی اتفاق می افتد که به "تبریز 2018" نامگذاری شده است و همین مسئله انتظارها را از مسوولان هیات بدنسازی و پرورش اندام استان آذربایجان شرقی بابت برگزاری خوب مسابقات صد چندان می کند.


سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در آستانه رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی گفت و گویی را با علی نیک رزم رئیس هیات آذربایجان شرقی انجام داده که با هم می خوانیم.

• سومین تجربه میزبانی با چه حساسیت هایی برای شما رقم خورده است؟
ببینید، در عرصه ورزش، آذربایجان شرقی به دلیل داشتن پتانسیل بالا همواره در نگاه ها بوده است و ما نیز از این فرصت مغتنم برای ارائه توانمندی های خود نهایت استفاده را همواره کرده و می کنیم که یکی از آنها، همان میزبانی رقابت های بین المللی، رقابت های قهرمانی کشور و ... است.

• تبریز 2018 مسوولیت شما را سخت تر کرده است اینطور نیست؟
بله، همین طور است. امسال تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام معرفی و به همین دلیل به نام تبریز 2018 انتخاب شده است. به همین دلیل نیز بر اساس دینی که در قبال تبریز کهن و دوست داشتنی بر گردن خود احساس کرده و می کنیم نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا میزبان خوبی برای این مسابفات باشیم. ما بنا داریم علاوه بر ارائه جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر تبریز به میهمانان خود، در راه میزبانی نیز به عنوان یک الگو عمل کنیم.

• تفاوت این دوره از مسابقات با مسابقات قبلی در چیست؟
تفاوت این دوره از رقابت ها با دو دوره قبلی در این است که ما امسال برای نخستین بار میزبان رقابت های فیزیک هم خواهیم بود و نهایت تلاش خود را نیز خواهیم کرد تا مسابقاتی متفاوت را برگزار نماییم. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در برگزاری مسابقات تبریز 2018 از قالب سنتی بیرون آمده و مسابقاتی جذاب را برگزار نمائیم. مسابقاتی که با تصویر برداری و نور پردازی مناسب قطعاً صحنه های بسیار زیبایی را برای میهمانان رقم خواهد زد.

• مسابقات را در کدام سالن برگزار خواهید کرد؟
ما هم زمان بر روی میزبانی مسابقات در 2 سالن صدرا و پورشریفی کار می کنیم، اما امیدواریم که بتوانیم میزبان مسابقات در سالن پورشریفی باشیم.

• وزن کشی مسابقات در کجا برگزار خواهد شد؟
بدون شک وزن کشی مسابقات در سالن فتح خیبر تبریز انجام خواهد شد.

• چه تسهیلاتی برای ورزشکاران در نظر گرفته اید؟
دو خوابگاه که یکی خوابگاه اداره کل ورزش و جوانان در خیابان رسالت و دومی نیز هتل آپارتمان رامتین در خیابان شریعتی تبریز است را برای اسکان ورزشکاران در نظر گرفته ایم. ضمن اینکه اگر چه شهریور ماه فصل گردشگری تبریز است اما ما این آمادگی را داریم تا چنانچه برخی از استان ها محل اقامت مجزایی را بخواهند، در این راه به آنها کمک کنیم.

• محل اقامت داوران کجا خواهد بود؟
داوران در هتل تازه تاسیس آزادی واقع در خیابان شریعتی میهمان ما خواهند بود.

• بهترین تعریفی که می توانید از مسابقات تبریز 2018 داشته باشید چیست؟
بهترین تعریف را استاد شهریار با این بیت زیبا کرده است:
شهر تبریز است و جان قربان جانان می کند
سرمه چشم از غبار کفش میهمان می کند

• کار برگزاری مسابقات را از چه زمانی آغاز کرده اید؟
کارها از قبل از آغاز سال 97 آغاز شده است و حالا هم با صراحت تمام اعلام می کنیم که شمارش معکوس را برای استقبال از میهمانان گرانقدر خود آغاز کرده ایم.

• جوایز قهرمانان مسابقات تبریز 2018 چه خواهد بود؟
علاوه بر حکم، مدال، تندیس و مکمل بنا داریم به نفرات برتر یادبودی را نیز از شهر تبریز ارائه نمائیم.


• گویا قرار است کار شما به دقیقه 90 کشیده شود، اینطور نیست؟
به هیچ وجه. ما اعتقاد داریم کاری که به دقیقه 90 کشیده شود هرگز به دل نخواهد نشست. ما از مدتها پیش کارمان را با عشق آغاز کرده ایم و هم اکنون نیز از هر نظر آماده میزبانی خوب مسابقات هستیم.

• حرف آخر؟
من قبل از اینکه حرف آخر خود را بیان کنم، لازم است هفته خبرنگار را به خبرنگاران پر تلاش که بدون هیچ چشم داشتی به کار و فعالیت مشغول هستند تبریک گفته و اعلام کنم که در مسابقات برنامه ای را نیز جهت تجلیل از نمایندگان اصحاب رسانه خواهیم داشت.
اما در پاسخ به سوال شما باید بگویم که دوست داریم یک دوره مسابقه عادلانه و با خاطره خوب را مثل همیشه میزبان باشیم. مسابقه ای که در آن ورزشکاران با دلی شاد و دستی پر راهی خانه هایشان شوند.